... zálohování, zabezpečení, obnova dat ...

Nejdůležitější, přitom tolik podceňovaná "povinnost" zálohovat elektronická dataKaždý se minimálně podvědomě snažíme chránit své zdraví, svůj majetek, své auto, svůj byt, soukromí, vzpomínky – bohužel často zapomínáme na svá elektronická data.

Zálohování dat je dnes naprostou povinností, nebo spíše samozřejmostí pro všechny větší firmy, státní správu, bankovní sektor – zálohování dat na tomto poli je řešeno s maximální důsledností formou drahých profesionálních řešení.

Pravdou je, že alespoň minimální úsilí bychom měli pro ochranu svých dat vynaložit všichni. Dnes je zálohování více než jednoduché a vlastně i cenově dostupné (přinejmenším ve srovnání s tím, o co všechno můžeme ztrátou dat přijít). Mnohdy máme ve svém počítači tolik "cenností" ve formě pracovních / firemních dat (účetnictví a nejrůznější dokumenty), či osobních vzpomínek (fotografie a videa dětí rodičů, záznamů z dovolených, svateb, rodinných oslav…)

Jak jste na tom Vy? Jste připraveni na ztrátu svých elektronických dat? Nezapomeňte, že Váš HDD (pevný disk) může "odejít" kdykoli, vlastně i právě v tuto chvíli.

Nepodceňujte zálohu svých dat – mají pro Vás mnohdy nepopsatelnou hodnotu. Přitom náklady na zálohování můžou být doslova zanedbatelné.


Jak jednoduše a účelně řešit zálohování datJe několik způsobů, jak se vyhnout zbytečnému zklamání a rozčarování ze ztráty dat, nicméně i zde platí, že prevence se prostě vyplácí. Mezi nejjednodušší metody elektronického zálohování patří zálohování na:

  • Externí HDD disk
  • USB Flash disk
  • CD / DVD / Blu-ray disky

Jde o cenově nejdostupnější formu prevence ochrany dat, kterou můžeme provádět ručně (pokud možno pravidelně) nebo za pomoci nějakého zálohovacího software.

Pro úplnost je důležité připomenout, že tento typ ochrany dat je opravdu účinný, jen v případě pravidelného zálohování, přičemž zálohové médium nesmí být trvale připojeno k počítači. Při trvalém připojení, hrozí totiž zálohovému médiu nespočet nebezpečí. Může dojít k jeho poškození, např. výbojem při bouřce, případně se může snadno stát třeba terčem útoku viru typu cryptolocker. Tyto viry zašifrují a tím znepřístupní obsah všech Vašich dostupných disků, načež autor viru (protiprávně) požaduje výkupné za dešifrování.

Všem podobným nepříjemnostem se však dá (naštěstí velmi snadno) předcházet právě preventivním zálohováním.neni obrazek

neni obrazek

Zálohování vyšší úrovněK sofistikovanějším a dnes i k cenově dostupným způsobům zálohování dat patří využití :

  • OnLine vzdálených cloudových uložišť
  • NAS (Network Attached Storage) řešení, tedy vlastní síťové uložiště

Obě uváděná řešení mají mimo mnohých výhod, bohužel i svá negativa. Navíc tato řešení obsahují, tak rozsáhlé spektrum informací a možností (dle individuálních požadavků jednotlivých uživatelů), že spadají do oblasti našeho profesionálního poradenství.

Ať už se rozhodnete pro jednodušší nebo sofistikovanější způsob zálohování a ochrany Vašich dat, můžete se spolehnout na naše dlouholeté zkušenosti a profesionální služby.


S námi o svá data nepřijdete…


V případě Vašich dotazů nebo konkrétních požadavků se na nás tedy prosím s důvěrou obraťte.

Všechny námi poskytované služby můžeme realizovat formou náhradního plnění.

Objednávka zálohování / záchrany dat


Napište požadavek, nebo popište problém :

Připojte název firmy, jméno a adresu :

A přidejte váš e-mail :